Powołany na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję, wybrany na stanowisko przewodniczącej Rady Nadzorczej IX kadencji 22 lipca 2022 r.
Krzysztof Kozłowski, posiada stopień naukowy doktora nauk prawnych nadany w 2010 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2011 r. adiunkt w Katedrze Prawa Konstytucyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Autor kilkudziesięciu publikacji naukowych, a także uczestnik zagranicznych pobytów, staży i programów naukowych. W 2013 r. wpisany na listę adwokatów (jako adwokat niewykonujący zawodu). Zdał również egzamin sędziowski.
W latach 2013–2015 pełnił funkcję asystenta sędziego Trybunału Konstytucyjnego w Warszawie. W latach 2013–2015 reprezentant–substytut w Grupie Niezależnych Ekspertów Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego Rady Europy w Strasburgu.
Od kwietnia 2015 r. do grudnia 2015 r. pełnił funkcję członka Rady Nadzorczej Tomaszowskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego sp. z o.o. Od grudnia 2015 r. do września 2016 r. Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. Od września 2016 r. do stycznia 2018 r. był Wojewodą Zachodniopomorskim. W okresie od stycznia 2018 r. do kwietnia 2020 r. pełnił funkcję Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Od kwietnia 2020 r. do sierpnia 2021 r. pełnił funkcję Wiceprezesa Zarządu Banku PEKAO S.A. w Warszawie, w marcu 2021 r. został powołany do Rady Nadzorczej Polskiego Radia Szczecin S.A. w Szczecinie, zaś od sierpnia 2021 r. pełni funkcję Członka Zarządu Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń S.A.
Powołana na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję
Urszula Kulisiewicz jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego (1992), Krajowej Szkoły Administracji Publicznej - promocja „Państwo prawa” (1995) oraz Podyplomowego Studium Podatkowego w Szkole Głównej Handlowej (1997). Była stażystką w l'Ecole Nationale d'Administration oraz w Ministerstwie Finansów w Paryżu. W 1999 r. ukończyła aplikację legislacyjną w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a w 2003 r. aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Warszawie i uzyskała uprawnienia radcy prawnego. Od 2000 r. jest urzędnikiem służby cywilnej. W 2019 r. ukończyła program kształcenia menedżerskiego „ARGO Top Public Executive II” zrealizowanego przez Krajową Szkołę Administracji Publicznej im. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego oraz IESE Business School.
Pracę w administracji publicznej rozpoczęła w 1995 r. w Ministerstwie Finansów. Od 1999 r. do 2002 r. zajmowała stanowisko Zastępcy Dyrektora, a następnie Dyrektora Departamentu Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych w Urzędzie Nadzoru Ubezpieczeń Zdrowotnych. W latach 2002 - 2005 pracowała jako główny specjalista ds. legislacji w Departamencie Prawnym Ministerstwa Finansów, a od września 2003 r. dodatkowo jako radca prawny w Biurze Administracji i Spraw Obywatelskich m.st. Warszawy. W latach 2005 – 2018 pracowała kolejno jako Dyrektor Biura Prawnego w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej, Dyrektor Biura Prawnego w Ministerstwie Gospodarki, Dyrektor Departamentu Prawnego w Narodowym Banku Polskim, Dyrektor Departamentu Legislacyjno-Prawnego w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, Dyrektor Departamentu Prawnego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. W latach 2018 – 2021 była Dyrektorem Generalnym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, do marca 2022 r. - Dyrektorem Biura Prawnego i Zamówień Publicznych w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, a następnie – Radcą Generalnym zajmującym Samodzielne Stanowisko ds. Prawnych w Departamencie Kontroli i Audytu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obecnie pracuje jako Dyrektor Generalny Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.
Była członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A. (2006-2008) oraz członkiem Rady Nadzorczej Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A. (2016-2021). Pełniła funkcje członka Komitetu Prawnego Europejskiego Systemu Banków Centralnych, Przewodniczącej Resortowej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Ministrze Pracy i Polityki Społecznej, członka Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie, członka Rady Dostępności oraz członka zależnego w Komitecie Audytu w MSWiA. Była ekspertem na Ukrainie i w Albanii w programach unijnych – wsparcie dla reform administracji publicznej i służby cywilnej. Obecnie jest członkiem niezależnym Komitetu Audytu w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Zastępcą Przewodniczącego Wyższej Komisji Dyscyplinarnej Służby Cywilnej.
Powołana na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Pani Bożena Licht spełnia kryteria niezależności, o których mowa w Załączniku II do Zalecenia Komisji Europejskiej 2005/162/WE z dnia 15 lutego 2005 roku dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady (nadzorczej) z uwzględnieniem zasady II.Z.4. Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016.
Powołana na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję
Zgodnie ze złożonym oświadczeniem, Pani Agnieszka Ewa Dąbrowska spełnia kryteria niezależności, o których mowa w Załączniku II do Zalecenia Komisji Europejskiej 2005/162/WE z dnia 15 lutego 2005 roku dotyczącego roli dyrektorów niewykonawczych lub będących członkami rady nadzorczej spółek giełdowych i komisji rady (nadzorczej) z uwzględnieniem zasady II.Z.4. Dobrych Praktyk Spółek Notowanych na GPW 2016.
Powołany na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję
Wykształcenie:
Doświadczenie zawodowe:
Informacje dodatkowe:
Powołana na stanowisko Członka Rady Nadzorczej 22 lipca 2022 r. na IX kadencję
Skład Komitetu Audytu:
Pani Urszula Kulisiewicz, Pani Bożena Licht, Pani Agnieszka Ewa Dąbrowska, Pani Iwona Wojnowska oraz Pan Krzysztof Skornia spełniają kryteria niezależności wymienione w ustawie z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym, a także nie mają rzeczywistych i istotnych powiązań z akcjonariuszem posiadającym co najmniej 5% ogólnej liczby głosów w spółce.