Ponad 20 tys. ton soli potasowej w jednym transporcie przypłynęło z Kanady do Grupy Azoty Police na początku grudnia ub.r. Rozładunek odbył się w Porcie Morskim, który na co dzień odbiera fosforyty. Zakup tak dużego wolumenu soli - z uwagi na efekt skali - przyniósł znaczące oszczędności. Zakończona pomyślnie akcja logistyczna w Porcie Morskim otworzyła możliwości dywersyfikacji kierunków dostaw tego podstawowego surowca do produkcji nawozów.
Zawarcie umowy o współpracy jest równoznaczne z wejściem w kolejny etap rozmów pomiędzy Grupą Azoty a Orlen. Grupa Azoty i Orlen potwierdziły tym samym chęć prowadzenia dalszej analizy opcji strategicznych w ramach Listu Intencyjnego z września br. dotyczących Grupy Azoty Polyolefins. Umowa obowiązuje do 31 marca 2025 roku lub do daty wcześniejszej, w przypadku wystąpienia określonych w umowie zdarzeń.
W wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, Grupa Azoty Polyolefins podpisała Umowę Zmieniającą do Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącą finansowania projektu Polimery Police. Tym samym strony uzgodniły warunki na kolejny okres obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 31 stycznia 2025 roku. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 Instytucjami Finansującymi.