Umowa w zakresie organizacji i prowadzenia Akademii Wodorowej zawarta w dniu 7 marca 2023r. pomiędzy:
Grupą Azoty Zakłady Chemiczne „POLICE” S.A., a Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym w Szczecinie
Mając na uwadze realizację zapisów Listu Intencyjnego podpisanego przez 16 sygnatariuszy Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej oraz zapotrzebowanie w GA Police na wysoko wykwalifikowaną kadrę, wyspecjalizowaną w innowacyjnych technologiach wodorowych
i ich praktycznym wykorzystaniu, wynikających z treści podpisanego w dniu 09.01.2023 r. Listu Intencyjnego w sprawie powołania Akademii Wodorowej, Strony zgodnie postanawiają podjąć na zasadach określonych w niniejszej Umowie, współpracę w zakresie utworzenia i prowadzenia Akademii Wodorowej.
Przedmiotem niniejszej Umowy jest określenie pomiędzy Stronami wzajemnych uprawnień i obowiązków, w szczególności związanych z organizacją Akademii Wodorowej projektu, który powstanie w ramach Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej w celu popularyzacji idei zastosowania wodoru w aplikacjach związanych z wytwarzaniem szeroko pojętej zielonej energii, poprzez organizację programu szkoleniowego, skierowanego dla studentów i doktorantów, zainteresowanych technologiami wodorowymi.
Osobami prowadzącymi AKADEMIĘ WODOROWĄ są:
List intencyjny utworzenia i prowadzenia Akademii Wodorowej w ramach działalności Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej – dnia 9.01.2023 r.
Grupa Azoty Police oraz ZUT oświadczają, iż rozpoczęły negocjacje prowadzące do zawarcia umowy o współpracy, w celu realizacji przedsięwzięcia związanego z utworzeniem Akademii Wodorowej. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach działalności Zachodniopomorskiej Doliny Wodorowej. Umowa o współpracy określi szczegółowe działania, które będą podejmowane w związku z realizacją i zarządzaniem przedsięwzięciem przez poszczególnych partnerów oraz zakres wsparcia partnerów dodatkowych przedsięwzięcia. Uruchomienie Akademii Wodorowej zaplanowano na marzec 2023 r.
Porozumienie o wzajemnej współpracy w zakresie kształcenia studentów
Uczelnia przeprowadzi kształcenie studentów na studiach stacjonarnych drugiego stopnia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa, w specjalności eksploatacja instalacji przemy-słu petrochemicznego, zwanego dalej „kierunkiem”, rozpoczynające się od semestru letnie-go roku akademickiego 2021/2022 i trwające planowo trzy semestry.
W ramach współpracy określonej niniejszym Porozumieniem Strony będą: wzajemnie promować pozytywny wizerunek każdej ze Stron.
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny - Wydział Elektryczny
Porozumienie o wzajemnej współpracy z dnia 17.02.2022r.:
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie Wydział Elektryczny, oraz Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. i Grupa Azoty Police Serwis, wyrażają intencję współpracy:
Traci moc Porozumienie zawarte z Grupą Azoty Zakłady „Chemiczne” S.A. z dnia 12.04.2013 r.
Porozumienie z WKŚiR z dnia 7.11.2022 r.:
Współpraca będzie obejmowała m.in.:
Kontakt:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##
List intencyjny w zakresie kształcenie studentów przez GAP, GA Police- Serwis, GA Polyolefins oraz Akademię Morską.
Celem niniejszego listu intencyjnego jest wykorzystanie doświadczeń i dorobku AMS oraz potencjału i pozycji Spółek: Grupa Azoty Police, GA Polyolefins, GA Police Serwis dla dalszych działań w zakresie:
Porozumienie o współpracy z dnia 28.10.2021 r.
Strony zgodnie postanawiają uruchomić przez Wydział Mechaniczny Akademii Morskiej w Szczecinie pierwszą edycję kształcenia studentów kierunku Inżynieria Przemysłowa i Morskie Elektrownie Wiatrowe - specjalności Diagnostyka Systemów Przemysłowych, w latach akademickich 2021/2022-2024/2025 oraz edycję kształcenia studentów kierunku Mechanika i Budowa Maszyn - specjalności Budowa i Eksploatacja Morskich Systemów Energetycznych na zasadach określonych w niniejszym Porozumieniu.
W ramach współpracy określonej niniejszym Porozumieniem Strony będą wzajemnie promować pozytywny wizerunek każdej ze Stron.
Kontakt:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##
Porozumienia:
OŚWIADCZENIA STRON
PRZEDMIOT POROZUMIENIA
Porozumienie obejmuje współpracę Stron w zakresie naukowym, dydaktycznym i promocyjnym obejmując:
Świadczenia ze strony US:
Świadczenia ze strony Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A
Kontakt:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##
Porozumienia/Umowy:
1. Porozumienie o wzajemnej współpracy z dnia 21.12.2018 r. w zakresie organizacji bezpłatnych praktyk dla nie więcej jak 10 studentów WSB, kształcących się na wydziale Ekonomicznym w Szczecinie na kierunku Finanse i Rachunkowość, Logistyka.
Korzyści dla studenta:
2. Umowa Firma 55/2022 z dnia 2.09.2022r. przyznająca zniżki pracownikom Grupy Azoty Police w opłatach za studia do dnia 31.12.2027 r.
1. Wyższa Szkoła Bankowa udziela zniżek pracownikom Firmy w następującej wysokości:
a) Studia I stopnia – 15% zniżki od ceny bazowej na całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
b) Jednolite studia magisterskie – 15% zniżki od ceny bazowej1 za całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
c) Studia II stopnia – 15% zniżki od ceny bazowej1 za całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
d) Studia II stopnia ze studiami podyplomowymi – 15% zniżki od ceny bazowej1 za całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
e) Studia podyplomowe – 20% zniżki od ceny bazowej1 za całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
f) Studia MBA – 10% zniżki od ceny bazowej1 za całość studiów, wynikających z liczby rat dla każdego pracownika Firmy,
g) 100% zniżki we wpisowym na studia I stopnia, jednolite studia magisterskie, studia II stopnia, studia II stopnia ze studiami podyplomowymi, studia podyplomowe, studia MBA.
Kontakt:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##
Porozumienia:
Porozumienie o wzajemnej współpracy zawarte dnia 11.12.2019 r. na czas nieokreślony.
Porozumienie o współpracy z Zachodniopomorską Szkołą Biznesu w Szczecinie:
Korzyści dla studenta:
Korzyści dla pracownika - studenta:
Kontakt:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##
Umowa o wspłpracy w zakresie praktyk zawodowych i działalności badawczo-rozwojowej.
Przedmiotem niniejszej Umowy jest umożliwienie studentom Uczelni odbycia praktyk w Spółce oraz nawiązania współpracy badawczo-rozwojowej.
1. Strony deklarują możliwość rozszerzenia współpracy o inne obszary m.in. w zakresie:
2. W przypadku rozpoczęcia współpracy w obszarach, o których mowa powyżej Strony zawrą stosowane porozumienie/umowę.
W ramach współpracy określonej niniejszym Porozumieniem Strony będą: wzajemnie promować pozytywny wizerunek każdej ze Stron.
Kontakt:
Pełnomocnik Dziekana ds. Praktyk
dr hab. inż. Paweł Sobieszuk, profesor uczelni
ul. Waryńskiego 1, 00-645 Warszawa, pok. 504
tel. 22 234 63 19
e-mail.: ##eplta.hdqxthojz#at#el.tsj.ea##
Strony nawiązują współpracę w celu zapewnienia wysokiego poziomu kształcenia studentów Uczelni i efektywnego wykorzystania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy i umiejętności.
Współpraca może być realizowana między innymi przez:
W ramach współpracy określonej niniejszym Porozumieniem Strony będą: wzajemnie promować pozytywny wizerunek każdej ze Stron.
Kontakt po stronie Uczelni:
Centrum Praktyk i Karier
ul. Piotrowo 3, pok. 327, 60-965 Poznań
tel. +48 61 665 20 10, fax +48 61 665 27 70
e-mail: ##rez#at#eji.edocpc.ea##
oraz wydziałowi koordynatorzy praktyk
Kontakt po stronie Przedsiębiorstwa:
Sylwia Walczak
tel. 91 317 40 06
##hnalxp.lparopz#at#vgjeppodin.rdb##