W lutym br. Grupa Azoty dołączyła do Business & Science Poland, największej polskiej organizacji biznesowej w Brukseli, reprezentującej interesy polskich przedsiębiorstw i pomagającej zarządzać ryzykiem regulacyjnym i ekonomicznym. Obecnie największe wyzwania dla Grupy Azoty to m.in. ceny gazu oraz koszty związane z emisjami CO2, stąd te zagadnienia będą głównymi postulatami podnoszonym przez przedstawicieli Grupy w ramach członkostwa w BSP.
Zarząd Grupy Azoty podjął uchwałę, zgodnie z którą kierunkowo przyjęta została koncepcja integracji obszarów logistyki w ramach Grupy Kapitałowej Grupa Azoty. W kolejnych krokach, dedykowany zespół będzie pracować nad docelowym modelem integracji. W pracach uwzględnione zostaną możliwości w zakresie centralizacji obszaru logistyki.
Nowy nawóz wieloskładnikowy – POLIFOSKA Multi S, czyli produkt z 23-procentową zawartością siarki wytwarzany będzie w polickich zakładach Grupy Azoty. To kolejny nawóz po megAN (saletrzano-amonowy o dużej granuli), RSM OPTIMA (roztwór saletrzano-mocznikowy o unikalnym, jasnoniebieskim kolorze ułatwiającym identyfikację pochodzenia produktu) i eNpluS (azotowy z siarką i wapniem), których produkcja rozpoczęła się w ostatnich miesiącach w Grupie Azoty.
W wyniku przeprowadzonych rozmów i uzgodnień z bankami, Grupa Azoty Polyolefins podpisała Umowę Zmieniającą do Umowy Stabilizacyjnej z 15 grudnia 2023 roku, dotyczącą finansowania projektu Polimery Police. Tym samym strony uzgodniły warunki na kolejny okres obowiązywania Umowy Stabilizacyjnej, tj. do 28 lutego 2025 roku. Umowa zmieniająca została podpisana z 15 Instytucjami Finansującymi.
Współdziałanie dla rozwoju obszaru Portu Morskiego w Policach, w celu zagospodarowania terenów portowych oraz stworzenia wspólnej oferty inwestycyjnej - to główne założenia podpisanego Porozumienia, którego sygnatariuszami są Grupa Azoty Police, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Starostwo Powiatowe w Policach, Urząd Miejski w Policach oraz Zarząd Morskiego Portu Police. Tereny objęte porozumieniem zajmują ponad 300 działek o łącznym obszarze ponad 460 hektarów. Porozumienie wpisuje się w zapowiedzi zarządu Grupy Azoty, zgodnie z którymi Grupa rozwija potencjał swojej infrastruktury portowej.
Grupa Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A. dysponuje terenami przeznaczonymi pod inwestycje przemysłowe, produkcyjne i usługowe. Wyróżnia nas doskonała lokalizacja dzięki dostępowi do infrastruktury portowej. Rozbudowa Portu Morskiego o infrastrukturę kolejową, budowa Zachodniej Obwodnicy Szczecina, która poprawi komunikację lokalną między Szczecinem, Policami, Goleniowem, portem lotniczym Szczecin-Goleniów, dostęp do infrastruktury technicznej stwarzają dogodne warunki do prowadzenia procesu inwestycyjnego oraz rozwoju Twojego przedsiębiorstwa.