Wybierz spółkę
Drugie miejsce Polaków w turnieju EIHC
18.12.2016
Drugie miejsce Polaków w turnieju EIHC

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie zajęła drugie miejsce podczas turnieju rozgrywanego w Gdańsku.

Biało-Czerwoni po dwóch zwycięstwach (z Koreą Południową i Ukrainą), zmierzyli się w ostatnim pojedynku turnieju z Kazachstanem. Goście rozpoczęli bardzo dobrze. Już w dziewiątej minucie Kirill Stavitsky skierował krążek do pustej bramki. Na 2:0 podwyższył Anton Petrov. Gospodarze turnieju nie złożyli jednak broni i odpowiedzieli celnym uderzeniem Bartosza Fraszko w 32. minucie meczu. Polacy atakowali coraz śmielej i starali się doprowadzić do wyrównania. Na przeszkodzie podopiecznym Jacka Płachty stawał albo bramkarz Kazachstanu albo poprzeczka. Ostatecznie Polacy ulegli nieznacznie 1:2 i zajęli drugie miejsce w turnieju. Triumfatorem gdańskiego czempionatu została ekipa Kazachstanu.

Polska - Kazachstan 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)