Grupa Kapitałowa Grupa Azoty
Wybierz spółkę
Chemik Police mistrzem Polski!
28.04.2016
Wspierany przez Grupę Azoty zespół Chemika Police zdobył mistrzostwo kraju w żeńskiej siatkówce!

Grupa Azoty jest dumnym Partnerem dwóch mistrzowskich zespołów - ZAKSY Kędzierzyn-Koźle i Chemika Police.

Po wielkim triumfie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w finałowej batalii przeciwko Asseco Resovii Rzeszów, przyszedł czas na kolejny złoty medal w najwyższej klasie rozgrywkowej. Autorkami mistrzostwa kraju zostały siatkarki Chemika Police, które najpierw zdominowały rozgrywki na etapie fazy zasadniczej, a teraz z łatwością uporały się w finałowych starciach z PGE Atomem Trefl Sopot, wygrywając trzy spotkania i nie doznając żadnej porażki.

We wszystkich meczach finałowych Chemik Police oddał rywalkom tylko jednego seta. Było to podczas pierwszego spotkania. Kolejne dwa zakończyły się wygranymi 3:0.

Podczas decydującego pojedynku o mistrzostwo Polski, zawodniczki Chemika Police prezentowały się wyśmienicie. Początek spotkania zaczął się jednak po myśli gospodyń. Siatkarki z Sopotu wyszły bowiem na prowadzenie 4:1. Ekipa z Polic szybko odrobiła straty i objęła prowadzenie przed przerwą techniczną (16:15). Końcówka pierwszego seta była równie zacięta. Po zagrywce Katarzyny Gajgał-Anioł to siatkarki Chemika Police podniosły ręce w geście triumfu i mogły się cieszyć z wygranej w pierwszej odsłonie dnia.

Drugi set to już zdecydowana przewaga obrończyń tytułu. Siatkarki z Policy wygrały do osiemnastu. W trzeciej partii do ataku ponownie ruszył Atom Trefl Sopot, który objął prowadzenie 3:0. Powtórzyła się jednak sytuacja z pierwszego seta i zespół gości odrobił straty, wychodząc na prowadzenie 12:11. Kolejne akcje meczu przybliżały już tylko Chemika Police do mistrzostwa kraju. Dobra gra w przyjęciu i ataku pozwoliła utrzymywać bezpieczną przewagę. Po złej zagrywce gospodyń na tablicy świetlnej pojawił się wynik 23:25, co oznaczało, że Chemik Police obronił tytuł, wygrywając w znakomitym stylu w Orlen Lidze.

MVP potkania wybrana została Joanna Wołosz z Chemika Police.

PGE Atom Trefl Sopot - Chemik Police 0:3 (23:25, 18:25, 23:25)

PGE Atom Trefl Sopot: Balkestein-Grothues, Efimienko, Radenković, Cooper, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk, Łukasik, Damaske, Tokarska, Kaczmar, Djerisilo, Miros.

Chemik Police: Werblińska, Montano, Gajgał-Anioł, Havelkova, Velijković, Wołosz, Zenik, Pena, Jagieło.